Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Facebook’un arkadaşlık servisi 14 ülke’de aktif hale geldi

Facebook'un arkadaşlık servisi 14 ülke'de aktif hale geldi

Yazı

Facebook’un arkadaşlık servisi 14 ülke’de aktif hale geldi

Arkadaş bulmak isteyen kullanıcıların ilk tercihlerinden biri olan Tinder’a rakip olarak ortaya çıkan, Facebook’un arkadaşlık servisi ‘Facebook Dating’in kullanıma açılacağı ülke sayısının arttırılacağı duyuruldu.

İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen F8 konferansında duyurulan Dating servisi ile ilgili, geçtiğimiz günde bir yenisi düzenlenen konferans’da yeni gelişmeler açıklandı. Son zamanlarda kullanıcı ve veri gizliliği ile ilgili pek çok skandal’a adı karışan sosyal ağ devinin, bu hizmetinde gizliliği ön planda tutacağı bilgisi verilirken, adı bu kadar gizlilik ihlaline karışmışken, ne kadar ‘gizli’ soruları da kullanıcıların endişesi haline geldi.

facebook dating secret crush

Aile ve arkadaşların ‘arkadaşlık’ profilini görüntüleyemezken, platonik olarak hisler beslediğiniz kişiye de ilginizi sunmanızı sağlıyor, şayet karşı tarafında böyle bir ilgisi söz konusuysa bu aşk ilanı iki tarafında malumu oluyor. Diğer yandan, Secret Crush olarak sunulan özellik ile listenizde bulunan 9 kişi ile sınırlı olacak şekilde onunla ilgilendiğinizi belirtebileceksiniz, bu kişi birinin kendisine ilan-ı aşk’da bulunduğunu görecek ama bunun kim olduğunu öğrenemeyecek, ta ki o da sizi Secret Crush listesine ekleyene kadar! Sonrasında ise Facebook’un messenger uygulaması üzerinden koyu bir sohbet arkadaşlığı‘na başlayabileceksiniz.

Filipinler, Vietnam, Singapur, Malezya, Laos, Brezilya, Peru, Şili, Bolivya, Ekvador, Paraguay, Uruguay, Guyana ve Suriname gibi 14 ülke’de faal olan özelliğin, ABD için 2019 sonuna kadar hazır olması beklenirken, Türkiye’de ise kullanıma sunulmayacağa benziyor.

Facebook’da yenilikler sadece bununla sınırlı da değil, zira yıllardır görmeye alışılmış olan arayüzde değişiyor. Artık Facebook’da farklı bir arayüz, farklı bir renk modeli ile karşılaşılacak. Sosyal ağ’ın o alışılmış, mesafeli ve kurumsal duran mavi rengine veda ediliyor.

facebook yeni kullanıcı arayüzü
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Türk Sohbet

  ← yazdı

  Türk Sohbet  Ailemiz diye başlamak isterim, çünkü hiçbir zaman kaliteli sohbet siteleri samimiyet olmadan iyi yerlere...

 • Yazı

  Neden Sohbet Odalarındayız?

  ← yazdı

  Neden Sohbet Odalarındayız? Bu platform ile birlikte, farklı dünyalara kapı açılacak ve bununla birlikte belki de...

 • Yazı

  ÜyelikSiz Chat Odaları

  ← yazdı

  Üyeliksiz Chat Odaları Bugün dedim ki hiç canim bir şey yapmak istemiyor sayın yönetici Onur bey...

 • En iyi DSLR kamera seçenekleri En iyi DSLR kamera seçenekleri

  Yazı

  En iyi DSLR kamera seçenekleri

  ← yazdı

  Hobi olarak fotoğrafçılığa başlayanlar, bu tutkuyu ileri taşıdıkça ellerindeki DSLR kameralar da yetersiz gelmeye başlıyor. İster...

 • Yazı

  Telefon pil ömrü uzatma yöntemleri nelerdir?

  ← yazdı

  Günümüzde neredeyse herkes, akıllı telefon kullanmakta.Bu akıllı telefonların da en büyük sorunu “şarj”. Bunun için aslında...

Son Yazılar

Yazı

Türk Sohbet

← yazdı30 Mart 2020

Yazı

Neden Sohbet Odalarındayız?

← yazdı25 Mart 2020

Yazı

ÜyelikSiz Chat Odaları

← yazdı25 Mart 2020
En iyi DSLR kamera seçenekleri

Yazı

En iyi DSLR kamera seçenekleri

← yazdı24 Mart 2020
Yukarı