Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Facebook’un arkadaşlık servisi 14 ülke’de aktif hale geldi

Facebook'un arkadaşlık servisi 14 ülke'de aktif hale geldi

Yazı

Facebook’un arkadaşlık servisi 14 ülke’de aktif hale geldi

Arkadaş bulmak isteyen kullanıcıların ilk tercihlerinden biri olan Tinder’a rakip olarak ortaya çıkan, Facebook’un arkadaşlık servisi ‘Facebook Dating’in kullanıma açılacağı ülke sayısının arttırılacağı duyuruldu.

İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen F8 konferansında duyurulan Dating servisi ile ilgili, geçtiğimiz günde bir yenisi düzenlenen konferans’da yeni gelişmeler açıklandı. Son zamanlarda kullanıcı ve veri gizliliği ile ilgili pek çok skandal’a adı karışan sosyal ağ devinin, bu hizmetinde gizliliği ön planda tutacağı bilgisi verilirken, adı bu kadar gizlilik ihlaline karışmışken, ne kadar ‘gizli’ soruları da kullanıcıların endişesi haline geldi.

facebook dating secret crush

Aile ve arkadaşların ‘arkadaşlık’ profilini görüntüleyemezken, platonik olarak hisler beslediğiniz kişiye de ilginizi sunmanızı sağlıyor, şayet karşı tarafında böyle bir ilgisi söz konusuysa bu aşk ilanı iki tarafında malumu oluyor. Diğer yandan, Secret Crush olarak sunulan özellik ile listenizde bulunan 9 kişi ile sınırlı olacak şekilde onunla ilgilendiğinizi belirtebileceksiniz, bu kişi birinin kendisine ilan-ı aşk’da bulunduğunu görecek ama bunun kim olduğunu öğrenemeyecek, ta ki o da sizi Secret Crush listesine ekleyene kadar! Sonrasında ise Facebook’un messenger uygulaması üzerinden koyu bir sohbet arkadaşlığı‘na başlayabileceksiniz.

Filipinler, Vietnam, Singapur, Malezya, Laos, Brezilya, Peru, Şili, Bolivya, Ekvador, Paraguay, Uruguay, Guyana ve Suriname gibi 14 ülke’de faal olan özelliğin, ABD için 2019 sonuna kadar hazır olması beklenirken, Türkiye’de ise kullanıma sunulmayacağa benziyor.

Facebook’da yenilikler sadece bununla sınırlı da değil, zira yıllardır görmeye alışılmış olan arayüzde değişiyor. Artık Facebook’da farklı bir arayüz, farklı bir renk modeli ile karşılaşılacak. Sosyal ağ’ın o alışılmış, mesafeli ve kurumsal duran mavi rengine veda ediliyor.

facebook yeni kullanıcı arayüzü
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

Son Yazılar

Yazı

2021 Yilindan Beklentilerimiz Nelerdir?

← yazdı23 Aralık 2020

Yazı

Kahve Kokulu Dostluklara

← yazdı10 Aralık 2020

Yazı

Arkadaşlık Ve Chat Odaları

← yazdı9 Aralık 2020
istanbul sohbet odaları

Yazı

Mobil İstanbul Sohbet Odaları

← yazdı4 Nisan 2020
adana sohbet odaları
Yukarı