Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Facebook’da şaşırtan artış! Hikayeler 500 milyon kullanıcıya ulaştı

Facebook'da şaşırtan artış! Hikayeler 500 milyon kullanıcıya ulaştı

Yazı

Facebook’da şaşırtan artış! Hikayeler 500 milyon kullanıcıya ulaştı

Sosyal medya kullanıcılarının en yoğun kullandığı özelliklerden biri olan, paylaştıktan 24 saat sonra otomatik olarak silinen hikayeler için en favori platform Instagram olarak bilinse de, instagram’ın bağlı olduğu şirket olan Facebook, ve yine bir başka Facebook iştiraki olan Whatsapp’da hikaye kullanım sayısı instagram’ı yakalamış durumda.

Instagram’da gördüğü ilgiden sonra Facebook’da da kullanılmaya başlayan ancak başlangıçta beklenen ilgiyi görmeyen hikaye paylaşımı, zaman içerisinde şaşırtıcı bir şekilde çok önemli bir aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 2019 yılının ilk çeyreği ile ilgili açıklamalarda bulunan Mark Zuckenberg, bu vesile ile hikaye paylaşımlarının günlük ulaştığı kullanıcı sayısını da paylaşarak, bu sayının sahip oldukları platformlar’da 500 milyona ulaştığını açıkladı.

facebook hikayeler günlük kullanım sayısı tablosu

Bu özelliğin yaratıcısı olan Snapchat ise 190 milyon gibi bir sayıda kalması ise dikkatlerden kaçmadı. Tabi ki, Facebook gibi bir dev ile yarışması mümkün değil, zira üye sayıları göz önüne alındığında bu sayının gayet iyi olduğunu da söyleyebiliriz.

Hem arkadaşlık kurmak, hem oyun oynamak, hem de sosyal etkinlikleri paylaşmak ve bilgilendirmek için kullanılan Facebook’un açıkladığı bu rakamlar sonrasında, Facebook’da tahmin edilenin çok üzerinde hikaye paylaştığı ortaya çıkmış oldu.

facebook 2019 1. çeyrek kullanıcı sayısı

Aylık 2.38 milyar kullanıcıya hitap eden sosyal ağ devi, 2019’un ilk çeyreğinde, 2018’in dördüncü çeyreğine göre 2.32 milyar kullanıcıdan gerçekleşen artış ile %2.5 büyüme elde etmiş oldu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

Son Yazılar

Yazı

2021 Yilindan Beklentilerimiz Nelerdir?

← yazdı23 Aralık 2020

Yazı

Kahve Kokulu Dostluklara

← yazdı10 Aralık 2020

Yazı

Arkadaşlık Ve Chat Odaları

← yazdı9 Aralık 2020
istanbul sohbet odaları

Yazı

Mobil İstanbul Sohbet Odaları

← yazdı4 Nisan 2020
adana sohbet odaları
Yukarı