Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Snapchat, Dünya gününü yükselen deniz seviyelerine yönelik lens ile kutladı

Snapchat, Dünya gününü yükselen deniz seviyelerine yönelik lens ile kutladı

Yazı

Snapchat, Dünya gününü yükselen deniz seviyelerine yönelik lens ile kutladı

Son dönemlerde ki girişimleri ile popülerliğini arttırmaya çalışan Snapchat, anlamlı lens’ler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günlerde zorbalığa yönelik kullanıma sunduğu hikaye paylaşımı lensi sonrasında, bu kez de Dünya günü için yeni bir lensi kullanıma sundu.

Emisyon değerlerinin yükselişinin çevreye yarattığı olumsuz etkiye değinen chat ve fotoğraf paylaşımı uygulaması Snapchat, Birleşmiş Milletler Çevre Programı ile birlikte geliştirdiği yeni lens ile, gelecek 80 yılda okyanus seviyesinin ne kadar yükseleceğini gözler önüne serdi.

Dünya günü boyunca yükselen su efekti ile kullanılabilecek olan yeni lens, ekranın sol tarafında bulunan çubuk üzerinde 2019 yılından 2100 yılı arasına kadar değiştirilerek, yıllar içerisinde deniz seviyesinin ne kadar yükseleceğine dair bir öngörüyü ortaya koyuyor. Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’nde yayınlanan raporda 2100 yılına kadar okyanus seviyesinde 10 ila 30 inç’lik bir artış yaşanacağı ön görülüyor.

Snapchat’in Dünya günü için geliştirdiği lens yalnızca bununla dolayısı ile de olumsuz bir gösteri ile de sınırlı değil tabi ki. Biri öz çekim diğer ise arka kamera ile kullanılabilecek olan farklı lens’lerde Dünya Günü için kullanıma sunuldu.

O lensler’de Dünya günü kutlanırken, bir diğerinde penguen, maymun, panda ve boz ayı gibi hayvanların etrafınızda yer aldığı bir öz çekimde paylaşabiliyorsunuz.

Devamını Oku
Bu Haberleride Beğenebilirsiniz
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

Son Yazılar

Yazı

2021 Yilindan Beklentilerimiz Nelerdir?

← yazdı23 Aralık 2020

Yazı

Kahve Kokulu Dostluklara

← yazdı10 Aralık 2020

Yazı

Arkadaşlık Ve Chat Odaları

← yazdı9 Aralık 2020
istanbul sohbet odaları

Yazı

Mobil İstanbul Sohbet Odaları

← yazdı4 Nisan 2020
adana sohbet odaları
Yukarı