Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Yazı

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

İnsanların internet üzerindeki farklı kanalları kullanıp tanışarak arkadaş olması, internet arkadaşlığı olarak tanımlanıyor. Günümüzde bu tür arkadaşlıkların sayısı giderek artıyor. Bu kişilerin bir kısmı sadece internet üzerindeki sohbet siteleri ya da farklı platformlardan görüşürken bazıları ise arkadaşlıklarını ilerleterek gerçek hayatta da görüşüyor.

İnternet arkadaşlığı için kullanılacak platformlar denildiği zaman sosyal ağlar ve chat siteleri direkt akla geliyor. Başlangıçta sosyal ağların çok daha ağır bastığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Buradaki kullanıcı sayısının fazla olması, insanların sohbet edecek birisini bulmasının kolay olacağı izlenimi oluşturmaktadır. Fakat durum sanıldığı kadar değildir. Sosyal ağlar, ilk çıktıkları gibi kalmamış ve ciddi gelişim ve değişim yaşamışlardır. Günümüzde bu ağları kullanan kişilerin öncelikli amacı paylaşım yapmak ya da yapılan paylaşımları yorumlayıp beğenmektir. Bunun dışında ise burada oyun oynayan, reklam yapan ve benzer faaliyetleri gösteren kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Dolayısıyla konuşacak birisini bulmak, hiçte sanıldığı kadar kolay değildir.

Sosyal ağların aksine, chat sitelerini tercih edecek kişiler, sohbet edecek birilerini rahatlıkla bulabilir. Çünkü buradaki kullanıcı kitlesinin tek bir amacı var: Sohbet etmek! Sohbet odaları ile sosyal ağlar arasındaki en önemli fark budur. Bundan dolayı da bu tip platformlar, devasa sosyal ağlara rağmen tamamen yok olmamaktadır.

Sanal dünyada kurulan arkadaşlıklar, küçümsenmemelidir. Çünkü buradaki paylaşımlar ile gerçek dünyadakiler arasında fark yoktur. Hatta zaman zaman buradan edinilen arkadaşlar, gerçek dünyadakilerden daha değerli olabilmektedir. Bunun en güzel örnekleri, internetten tanışıp, arkadaş olup, evlenen kişilerdir. Evet, internet arkadaşlığı sonucunda evlenen çok sayıda insan vardır ve bunların sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fakat buna karşın insanların internette dikkatli olması ve kesinlikle kişisel bilgilerini direkt paylaşmaması gerekiyor. Dış dünyada nasıl tehlikeli kişiler var ise burada da benzerleri vardır.

İnternet kullanımı, insanları gerçek hayattan soyutlamamalıdır. Gerçek arkadaşlara da gereken zaman ayırılmalı ve onlarla da vakit geçirilmelidir. Böylece kişiler hem sanalda hem de gerçek dünyada çok daha mutlu bir hayata sahip olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı

  Yazı

  WhatsApp Sohbet Odaları

  ← yazdı

  WhatsApp Sohbet Odaları, Hayatımız da her şey planladığımız gibi gitmeyebilir. İnsan oğlu yeni nefes alabileceği sohbet ortamları aramaya geçebilir ve moral...

 • Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir! Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

  Yazı

  Instagram Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Instagram Sohbet Odaları, Güzel arkadaşlıklara adım atabilirsin ve de sağlam bir ilişki kurabilirsin. Bizim mekanımız da bir çok çiftimiz...

 • Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor

  Yazı

  mIRC Script Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Her yolun sonucu bir yere çıkıyor ve yeter ki Sohbet bağını koparmamalıdır. İki insanın sohbet ederken keyifli zaman...

 • Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı? Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı?

  Yazı

  Kelebek Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Hiç kuşkusuz ilerleyen teknoloji ile yeniliklere çığır açmaktayız. Sevgili kullanıcılarımız için online sohbet odaların da gönül...

 • Yazı

  TR Türkiye Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Her insanın içinde sakladığı paylaşamadığı sorunlar,sıkıntılar veya da sevinçleri vardır. Dünya da ki tüm insanların düşüncelerini...

Son Yazılar

Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı

Yazı

WhatsApp Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

Yazı

Instagram Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor

Yazı

mIRC Script Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı?

Yazı

Kelebek Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019

Yazı

TR Türkiye Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Yukarı