Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Yazı

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

İnsanların internet üzerindeki farklı kanalları kullanıp tanışarak arkadaş olması, internet arkadaşlığı olarak tanımlanıyor. Günümüzde bu tür arkadaşlıkların sayısı giderek artıyor. Bu kişilerin bir kısmı sadece internet üzerindeki sohbet siteleri ya da farklı platformlardan görüşürken bazıları ise arkadaşlıklarını ilerleterek gerçek hayatta da görüşüyor.

İnternet arkadaşlığı için kullanılacak platformlar denildiği zaman sosyal ağlar ve chat siteleri direkt akla geliyor. Başlangıçta sosyal ağların çok daha ağır bastığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Buradaki kullanıcı sayısının fazla olması, insanların sohbet edecek birisini bulmasının kolay olacağı izlenimi oluşturmaktadır. Fakat durum sanıldığı kadar değildir. Sosyal ağlar, ilk çıktıkları gibi kalmamış ve ciddi gelişim ve değişim yaşamışlardır. Günümüzde bu ağları kullanan kişilerin öncelikli amacı paylaşım yapmak ya da yapılan paylaşımları yorumlayıp beğenmektir. Bunun dışında ise burada oyun oynayan, reklam yapan ve benzer faaliyetleri gösteren kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Dolayısıyla konuşacak birisini bulmak, hiçte sanıldığı kadar kolay değildir.

Sosyal ağların aksine, chat sitelerini tercih edecek kişiler, sohbet edecek birilerini rahatlıkla bulabilir. Çünkü buradaki kullanıcı kitlesinin tek bir amacı var: Sohbet etmek! Sohbet odaları ile sosyal ağlar arasındaki en önemli fark budur. Bundan dolayı da bu tip platformlar, devasa sosyal ağlara rağmen tamamen yok olmamaktadır.

Sanal dünyada kurulan arkadaşlıklar, küçümsenmemelidir. Çünkü buradaki paylaşımlar ile gerçek dünyadakiler arasında fark yoktur. Hatta zaman zaman buradan edinilen arkadaşlar, gerçek dünyadakilerden daha değerli olabilmektedir. Bunun en güzel örnekleri, internetten tanışıp, arkadaş olup, evlenen kişilerdir. Evet, internet arkadaşlığı sonucunda evlenen çok sayıda insan vardır ve bunların sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fakat buna karşın insanların internette dikkatli olması ve kesinlikle kişisel bilgilerini direkt paylaşmaması gerekiyor. Dış dünyada nasıl tehlikeli kişiler var ise burada da benzerleri vardır.

İnternet kullanımı, insanları gerçek hayattan soyutlamamalıdır. Gerçek arkadaşlara da gereken zaman ayırılmalı ve onlarla da vakit geçirilmelidir. Böylece kişiler hem sanalda hem de gerçek dünyada çok daha mutlu bir hayata sahip olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Mobil Chat Siteleri

  ← yazdı

  Mobil chat siteleri chat odaları siteleri  Yapmanız gereken kayıt olmanız evet şimdi bize katıl bir kullanıcı adın...

 • mobil-turk-chat mobil-turk-chat

  Yazı

  Turk Chat DepartmanLari Hakkinda Bilgi

  ← yazdı

  Turk Chat Departman Gorevleri IRCd alaninda bulunan sunucumuzdaki gorev dagilimlari ve isleyisleri. www.Turksohbet.net , www.Chat.gen.tr Departman...

 • Yazı

  Turk Chat Dunyasi

  ← yazdı

  Chat Nedir? Nasil Kullanilir? Chat kelimesi bizim kullanimimiza gore sohbet anlamini tasimaktadir. Gelisen teknoloji caginda hic...

 • Yazı

  Turk Chat Ailesi Olmak

  ← yazdı

  Turk Chat Sohbet Odalari En Buyuk ZenginLik Birlik Olan Bir Ailedir ~ Toplumlar icinde en kucuk...

 • Yazı

  Chat Kelimesi Ve Uygulamasi

  ← yazdı

  Turk Chat IRC: Internet Relay Chat, kelimelerinin bas harflerinin kisa yazilisidir. 1988 yilinda, ‘Jarkko Oikarinen’ tarafindan...

Son Yazılar

Yazı

Mobil Chat Siteleri

← yazdı15 Haziran 2021
mobil-turk-chat

Yazı

Turk Chat DepartmanLari Hakkinda Bilgi

← yazdı8 Nisan 2021

Yazı

Turk Chat Dunyasi

← yazdı31 Mart 2021

Yazı

Turk Chat Ailesi Olmak

← yazdı16 Mart 2021

Yazı

Chat Kelimesi Ve Uygulamasi

← yazdı15 Mart 2021
Yukarı