Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Yazı

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

İnsanların internet üzerindeki farklı kanalları kullanıp tanışarak arkadaş olması, internet arkadaşlığı olarak tanımlanıyor. Günümüzde bu tür arkadaşlıkların sayısı giderek artıyor. Bu kişilerin bir kısmı sadece internet üzerindeki sohbet siteleri ya da farklı platformlardan görüşürken bazıları ise arkadaşlıklarını ilerleterek gerçek hayatta da görüşüyor.

İnternet arkadaşlığı için kullanılacak platformlar denildiği zaman sosyal ağlar ve chat siteleri direkt akla geliyor. Başlangıçta sosyal ağların çok daha ağır bastığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Buradaki kullanıcı sayısının fazla olması, insanların sohbet edecek birisini bulmasının kolay olacağı izlenimi oluşturmaktadır. Fakat durum sanıldığı kadar değildir. Sosyal ağlar, ilk çıktıkları gibi kalmamış ve ciddi gelişim ve değişim yaşamışlardır. Günümüzde bu ağları kullanan kişilerin öncelikli amacı paylaşım yapmak ya da yapılan paylaşımları yorumlayıp beğenmektir. Bunun dışında ise burada oyun oynayan, reklam yapan ve benzer faaliyetleri gösteren kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Dolayısıyla konuşacak birisini bulmak, hiçte sanıldığı kadar kolay değildir.

Sosyal ağların aksine, chat sitelerini tercih edecek kişiler, sohbet edecek birilerini rahatlıkla bulabilir. Çünkü buradaki kullanıcı kitlesinin tek bir amacı var: Sohbet etmek! Sohbet odaları ile sosyal ağlar arasındaki en önemli fark budur. Bundan dolayı da bu tip platformlar, devasa sosyal ağlara rağmen tamamen yok olmamaktadır.

Sanal dünyada kurulan arkadaşlıklar, küçümsenmemelidir. Çünkü buradaki paylaşımlar ile gerçek dünyadakiler arasında fark yoktur. Hatta zaman zaman buradan edinilen arkadaşlar, gerçek dünyadakilerden daha değerli olabilmektedir. Bunun en güzel örnekleri, internetten tanışıp, arkadaş olup, evlenen kişilerdir. Evet, internet arkadaşlığı sonucunda evlenen çok sayıda insan vardır ve bunların sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fakat buna karşın insanların internette dikkatli olması ve kesinlikle kişisel bilgilerini direkt paylaşmaması gerekiyor. Dış dünyada nasıl tehlikeli kişiler var ise burada da benzerleri vardır.

İnternet kullanımı, insanları gerçek hayattan soyutlamamalıdır. Gerçek arkadaşlara da gereken zaman ayırılmalı ve onlarla da vakit geçirilmelidir. Böylece kişiler hem sanalda hem de gerçek dünyada çok daha mutlu bir hayata sahip olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Türk Sohbet

  ← yazdı

  Türk Sohbet  Ailemiz diye başlamak isterim, çünkü hiçbir zaman kaliteli sohbet siteleri samimiyet olmadan iyi yerlere...

 • Yazı

  Neden Sohbet Odalarındayız?

  ← yazdı

  Neden Sohbet Odalarındayız? Bu platform ile birlikte, farklı dünyalara kapı açılacak ve bununla birlikte belki de...

 • Yazı

  ÜyelikSiz Chat Odaları

  ← yazdı

  Üyeliksiz Chat Odaları Bugün dedim ki hiç canim bir şey yapmak istemiyor sayın yönetici Onur bey...

 • En iyi DSLR kamera seçenekleri En iyi DSLR kamera seçenekleri

  Yazı

  En iyi DSLR kamera seçenekleri

  ← yazdı

  Hobi olarak fotoğrafçılığa başlayanlar, bu tutkuyu ileri taşıdıkça ellerindeki DSLR kameralar da yetersiz gelmeye başlıyor. İster...

 • Yazı

  Telefon pil ömrü uzatma yöntemleri nelerdir?

  ← yazdı

  Günümüzde neredeyse herkes, akıllı telefon kullanmakta.Bu akıllı telefonların da en büyük sorunu “şarj”. Bunun için aslında...

Son Yazılar

Yazı

Türk Sohbet

← yazdı30 Mart 2020

Yazı

Neden Sohbet Odalarındayız?

← yazdı25 Mart 2020

Yazı

ÜyelikSiz Chat Odaları

← yazdı25 Mart 2020
En iyi DSLR kamera seçenekleri

Yazı

En iyi DSLR kamera seçenekleri

← yazdı24 Mart 2020
Yukarı