Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

Yazı

Sohbet arkadaşlığının yükselişi

İnsanların internet üzerindeki farklı kanalları kullanıp tanışarak arkadaş olması, internet arkadaşlığı olarak tanımlanıyor. Günümüzde bu tür arkadaşlıkların sayısı giderek artıyor. Bu kişilerin bir kısmı sadece internet üzerindeki sohbet siteleri ya da farklı platformlardan görüşürken bazıları ise arkadaşlıklarını ilerleterek gerçek hayatta da görüşüyor.

İnternet arkadaşlığı için kullanılacak platformlar denildiği zaman sosyal ağlar ve chat siteleri direkt akla geliyor. Başlangıçta sosyal ağların çok daha ağır bastığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Buradaki kullanıcı sayısının fazla olması, insanların sohbet edecek birisini bulmasının kolay olacağı izlenimi oluşturmaktadır. Fakat durum sanıldığı kadar değildir. Sosyal ağlar, ilk çıktıkları gibi kalmamış ve ciddi gelişim ve değişim yaşamışlardır. Günümüzde bu ağları kullanan kişilerin öncelikli amacı paylaşım yapmak ya da yapılan paylaşımları yorumlayıp beğenmektir. Bunun dışında ise burada oyun oynayan, reklam yapan ve benzer faaliyetleri gösteren kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Dolayısıyla konuşacak birisini bulmak, hiçte sanıldığı kadar kolay değildir.

Sosyal ağların aksine, chat sitelerini tercih edecek kişiler, sohbet edecek birilerini rahatlıkla bulabilir. Çünkü buradaki kullanıcı kitlesinin tek bir amacı var: Sohbet etmek! Sohbet odaları ile sosyal ağlar arasındaki en önemli fark budur. Bundan dolayı da bu tip platformlar, devasa sosyal ağlara rağmen tamamen yok olmamaktadır.

Sanal dünyada kurulan arkadaşlıklar, küçümsenmemelidir. Çünkü buradaki paylaşımlar ile gerçek dünyadakiler arasında fark yoktur. Hatta zaman zaman buradan edinilen arkadaşlar, gerçek dünyadakilerden daha değerli olabilmektedir. Bunun en güzel örnekleri, internetten tanışıp, arkadaş olup, evlenen kişilerdir. Evet, internet arkadaşlığı sonucunda evlenen çok sayıda insan vardır ve bunların sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fakat buna karşın insanların internette dikkatli olması ve kesinlikle kişisel bilgilerini direkt paylaşmaması gerekiyor. Dış dünyada nasıl tehlikeli kişiler var ise burada da benzerleri vardır.

İnternet kullanımı, insanları gerçek hayattan soyutlamamalıdır. Gerçek arkadaşlara da gereken zaman ayırılmalı ve onlarla da vakit geçirilmelidir. Böylece kişiler hem sanalda hem de gerçek dünyada çok daha mutlu bir hayata sahip olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Düzce Sohbet Odaları

  ← yazdı

  düzce sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… düzce Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Osmaniye Sohbet Odaları

  ← yazdı

  osmaniye sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… osmaniye Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Kilis Sohbet Odaları

  ← yazdı

  kilis sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… kilis Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Karabük Sohbet Odaları

  ← yazdı

  karabük sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… karabük Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Yalova Sohbet Odaları

  ← yazdı

  yalova sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… ığdırSohbet odamızda sizleride aramizda...

Son Yazılar

Yazı

Düzce Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Osmaniye Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Kilis Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Karabük Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Yalova Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019
Yukarı