Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Facebook gibi sosyal ağlar chat odalarının yerini tutabilir mi?

Facebook gibi sosyal ağlar chat odalarının yerini tutabilir mi?

Yazı

Facebook gibi sosyal ağlar chat odalarının yerini tutabilir mi?

Değişen ve gelişen teknoloji, interneti ve kullanımını derinden etkilemiştir. Daha önceki dönemlerde insanların fazlaca zaman geçirdiği MSN, Mirc ve ICQ gibi platformların yerini hızla büyüyen sosyal ağlar almıştır. İnsanların önemli bir bölümü chat’leşmek yerine Facebook, Instagram ve benzer özellikteki sosyal ağlardan sohbet etmeyi tercih etmektedir. Bunun farklı nedenleri olsa da genel neden buraların insanlara çok daha fazla avantaj sunmasıdır.

Sosyal medya platformu denildiği zaman bu alanda ilk olarak akla gelen hiç şüphesiz Facebook’tur. Facebook, başlangıçta sadece bir üniversite için geliştirilmiş ve daha sonra dünya geneline yayılmıştır. Öyle ki, geliştiricileri dahi Facebook’un bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordu. Fakat şuandaki kullanıcı sayısı 1 milyardan fazladır. Ülkemizdeki kullanıcı sayısı ise 40 milyon civarındadır.

Chat odalarından sonra insanların bu platformu tercih etmesinin başlangıçtaki nedeni, geçmişteki arkadaşlarını bulma isteğiydi. İnsanlar çocukluk aşklarını ya da ortaokul arkadaşlarını buradan rahatlıkla bulabiliyordu. Bunun getirdiği etkileşim, burasının da bir sohbet kanalı gibi kullanılmasının yolunu açmıştır. Zamanla oyun oynama ve farklı etkinlikler yapma imkanı, buranın çok daha popüler hale gelmesi ile sonuçlanmıştır.

Tam olarak ifade etmese de Mirc ile sosyal ağ kapışması, mahalle esnafı ile büyük şirketler arasındaki rekabete benzemektedir. Mahalle esnafının sınırlı sayıdaki ürünü, firmalardaki farklı seçeneklerle baş edememiş ve müşteriler artık firmaları tercih etmeye başlamıştır. Burada da benzer bir durum yaşanmış ve geçmişte chat sitesi müdavimleri artık sosyal ağlarda zaman geçirmeye başlamıştır.

Bütün bunlara rağmen chat sitelerinin, sohbet odalarının kendi içinde özel bir cazibesi ve samimiliği vardır. Bundan dolayı da günümüzde bu platformların tamamen yok olmadığı görülmektedir. Her ne kadar geçmişe göre kullanıcı sayısı azsa da, burada zaman geçiren insanlar halen vardır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • istanbul sohbet odaları istanbul sohbet odaları

  Yazı

  Mobil İstanbul Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Mobil İstanbul Sohbet Odaları İstanbul mega kent başka sözle başlamak mümkün değil, İstanbul’u anlatacaksak.İstanbul şehri kendine...

 • adana sohbet odaları adana sohbet odaları

  Yazı

  Adana mobil sohbet odaları ile sohbetin tadını çıkarın

  ← yazdı

  Sohbetin En Güzel Hali Adana Adana sohbet odaları, adına bulabileceğiniz en güzel sohbet ortamını sağlayacak. Sohbet...

 • mobil uygulaması chat mobil uygulaması chat

  Yazı

  Androirc Uygulaması İle Chat

  ← yazdı

  Androirc Uygulaması ile Chat Merhaba chat adına yeni soluk,  mobil uygulama olsak bile bize büyük avantaj...

 • sohbet ortami yeni sohbet ortami yeni

  Yazı

  Covid19 ile Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Covid19 ile Sohbet Odaları Covid19 dediğimiz nam-ı diğer Koronavirüs değil Türkiye, Dünyanın 1. numaralı gündem maddesi...

 • turk sohbet turk sohbet

  Yazı

  Türk Sohbet

  ← yazdı

  Türk Sohbet  Ailemiz diye başlamak isterim, çünkü hiçbir zaman kaliteli sohbet siteleri samimiyet olmadan iyi yerlere...

Son Yazılar

istanbul sohbet odaları

Yazı

Mobil İstanbul Sohbet Odaları

← yazdı4 Nisan 2020
adana sohbet odaları
mobil uygulaması chat

Yazı

Androirc Uygulaması İle Chat

← yazdı2 Nisan 2020
sohbet ortami yeni

Yazı

Covid19 ile Sohbet Odaları

← yazdı31 Mart 2020
turk sohbet

Yazı

Türk Sohbet

← yazdı30 Mart 2020
Yukarı