Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Instagram’da yeni tehlike: “Telif hakkı ihlali” mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

Yazı

Instagram’da yeni tehlike: “Telif hakkı ihlali” mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

İnternet’in her noktasında hesap güvenliği daima 3. şahıslar tarafından tehdit altındadır. Sık sık gündeme gelen kullanıcı hesaplarını çalmaya yönelik girişimlere bu kez bir yenisi daha eklendi. Kimlik avı sahtekarlığına çıkan kişi ya da kişiler hedeflerine instagram ve instagram’ın popüler kullanıcılarını aldılar.

Bu yeni sahtekarlık girişiminde instagram’ın popüler hesaplarına mesajlar göndererek, telif hakkına yönelik ihlal tespit edildiği bilgisi ile hesap sahiplerini ürküterek, talimatları uygulamaları üzerine yönlendirmede bulunuyorlar. Hesabın kalıcı olarak silineceği bilgisini de ekleyen dolandırıcılar hesap sahiplerini daha da tedirgin hale getiriyorlar ve kullanıcıların bu bir anlık endişelerinden yararlanarak, sadece instagram hesaplarını değil, e-posta hesaplarını da ele geçirebilmek için bir dizi yönlendirmede bulunuyorlar.

Sistemin işleyişinde, telif hakkı ihlali tespit edildi, hesap kalıcı olarak silinecektir mesajı gönderen kişiler, hesap sahiplerine şikayeti gözden geçir, itiraz et gibi seçenekler sunarak bu seçenekler üzerinden e-posta ve instagram hesaplarının giriş bilgilerini sağladıkları sayfalara yönlendiriyorlar. İnandırıcı olmak açısından instagram logosunu da barındıran bu sayfaların aslında instagram ile hiç bir alakası yok. instagram.com ismine benzeyen, sanki instagram sayfasıymış izlenimi veren bu sayfalarda, hesap bilgilerinizi girdiğinizde bu bilgilere direkt olarak ulaşırlarken, size de kısa süre içerisinde geri döneceklerinin bilgisini veriyorlar.

Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

Bu size geri döneceğiz dedikleri süre zarfında da ele geçirdikleri hesaplara girip şifreleri değiştirerek, kullanıcıların hem sosyal medya hem de e-posta hesaplarına erişiminin önünü kesiyorlar ki, e-posta hesabına erişimi kaybetmiş olmanız hesabı geri alma seçeneklerinizden biri olduğundan hesabınızı kalıcı olarak kaybetmenize neden olabiliyor.

NE YAPMALISINIZ?

 • Sadece bu platform için geçerli değil, tüm platformlar için uygulamaları Apple ve Google Play üzerinden indirmeli, sahte uygulamaları indirmediğinizden emin olmalısınız. Web sitesi üzerinde yaptığınız işlemlerde ise adres çubuğunda yazan adresin instagram.com olması gerektiğini unutmayın.
 • Bu özelliği sunan tüm platformlarda iki adımlı doğrulama seçeneği etkinleştirip, hesaplarınıza giriş yapılabilmesi için tek kullanımlık ve/veya telefon gelen doğrulama kodunu yazma zorunluluğunu sağlayın.
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • istanbul sohbet odaları istanbul sohbet odaları

  Yazı

  Mobil İstanbul Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Mobil İstanbul Sohbet Odaları İstanbul mega kent başka sözle başlamak mümkün değil, İstanbul’u anlatacaksak.İstanbul şehri kendine...

 • adana sohbet odaları adana sohbet odaları

  Yazı

  Adana mobil sohbet odaları ile sohbetin tadını çıkarın

  ← yazdı

  Sohbetin En Güzel Hali Adana Adana sohbet odaları, adına bulabileceğiniz en güzel sohbet ortamını sağlayacak. Sohbet...

 • mobil uygulaması chat mobil uygulaması chat

  Yazı

  Androirc Uygulaması İle Chat

  ← yazdı

  Androirc Uygulaması ile Chat Merhaba chat adına yeni soluk,  mobil uygulama olsak bile bize büyük avantaj...

 • sohbet ortami yeni sohbet ortami yeni

  Yazı

  Covid19 ile Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Covid19 ile Sohbet Odaları Covid19 dediğimiz nam-ı diğer Koronavirüs değil Türkiye, Dünyanın 1. numaralı gündem maddesi...

 • turk sohbet turk sohbet

  Yazı

  Türk Sohbet

  ← yazdı

  Türk Sohbet  Ailemiz diye başlamak isterim, çünkü hiçbir zaman kaliteli sohbet siteleri samimiyet olmadan iyi yerlere...

Son Yazılar

istanbul sohbet odaları

Yazı

Mobil İstanbul Sohbet Odaları

← yazdı4 Nisan 2020
adana sohbet odaları
mobil uygulaması chat

Yazı

Androirc Uygulaması İle Chat

← yazdı2 Nisan 2020
sohbet ortami yeni

Yazı

Covid19 ile Sohbet Odaları

← yazdı31 Mart 2020
turk sohbet

Yazı

Türk Sohbet

← yazdı30 Mart 2020
Yukarı