Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Muhabbet etmek çekingen bireylerde terapi etkisi yaratıyor!

Muhabbet etmek çekingen bireylerde terapi etkisi yaratıyor!

Yazı

Muhabbet etmek çekingen bireylerde terapi etkisi yaratıyor!

Duyguları açıklamak bazen sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bazen birinden hoşlanır, tutulur ve onsuz yaşamayacağınızı hissedersiniz. Fakat bunu hoşlandığınız kişiye açıklayamaz ve söylemezsiniz. Utanırsınız. Bu utangaçlığınızı yenemez ve normal hayatınıza devam edersiniz. Bu durumu yaşayan insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur ve bunların önemli bir bölümü, sırf utangaçlığından dolayı sevdiklerinin bir güvercin gibi ellerinden uçup gitmesini seyretmek zorunda kalır.

Okulda, işyerinde ya da sokakta sürekli karşılaştığınız, aşık olduğunuz birisine duygularınızı açıklamak, sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Utangaçlık, bazen aşktan daha ağır basan bir duygu olabiliyor ve bunu yenemiyoruz. Neyse ki, teknoloji bu konuda imdadımıza yetişmiş durumda.

Yüz yüze yapılamayan konuşmaları, yazılı olarak nispeten daha rahat yapabiliyoruz. Karşımızdaki kişinin yüzünü görmemek, bize az da olsa cesaret veriyor. Sohbet ve chat siteleri, yazarak kendimizi ifade edebilmenin en uygun alanlarıdır. Buradaki insan etkileşimi çok fazladır ve farklı konulardan bahsedebileceğimiz kişileri rahatlıkla bulabiliriz. Bu imkan, bize bir anlamda pratik yapma fırsatı da verir. Tanımadığımız ve yüzünü görmediğimiz birisine, düşüncelerimizi korkmadan, utanmadan, olduğu gibi söyleyebilir. Burada daha özgürüz.

İnsanların birbirleriyle iletişim kurabileceği farklı siteler bulunmaktadır. Buralarda zaman geçirilmesi, gerçek hayata da zamanla etki edebiliyor. Klavye ile her düşüncemizi özgürce açıklama kolaylığı, gerçek yaşamdaki utangaçlığın tamamını olmasa dahi bir kısmını alıyor. Çünkü sanal ortamda yapılan sohbet sonucunda, söylediklerimiz karşında karşıdaki kişilerin tepkilerini görüyor ve anlıyoruz. Gerçek dünyada da bunun böyle olacağını bildiğimizden eskiye göre çok daha rahat ve kendinden emin bir kişiliğe bürünüyoruz.

Sohbet siteleri tarafından yapılan bu etkiden yararlanmak istiyorsanız, size hitap eden, düşünce yapınıza uygun bir sohbet sitesi bularak, burada zaman geçirmeye başlayın. Kendinizdeki değişimi çok kısa bir süre sonra fark edeceksiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Türk Sohbet

  ← yazdı

  Türk Sohbet  Ailemiz diye başlamak isterim, çünkü hiçbir zaman kaliteli sohbet siteleri samimiyet olmadan iyi yerlere...

 • Yazı

  Neden Sohbet Odalarındayız?

  ← yazdı

  Neden Sohbet Odalarındayız? Bu platform ile birlikte, farklı dünyalara kapı açılacak ve bununla birlikte belki de...

 • Yazı

  ÜyelikSiz Chat Odaları

  ← yazdı

  Üyeliksiz Chat Odaları Bugün dedim ki hiç canim bir şey yapmak istemiyor sayın yönetici Onur bey...

 • En iyi DSLR kamera seçenekleri En iyi DSLR kamera seçenekleri

  Yazı

  En iyi DSLR kamera seçenekleri

  ← yazdı

  Hobi olarak fotoğrafçılığa başlayanlar, bu tutkuyu ileri taşıdıkça ellerindeki DSLR kameralar da yetersiz gelmeye başlıyor. İster...

 • Yazı

  Telefon pil ömrü uzatma yöntemleri nelerdir?

  ← yazdı

  Günümüzde neredeyse herkes, akıllı telefon kullanmakta.Bu akıllı telefonların da en büyük sorunu “şarj”. Bunun için aslında...

Son Yazılar

Yazı

Türk Sohbet

← yazdı30 Mart 2020

Yazı

Neden Sohbet Odalarındayız?

← yazdı25 Mart 2020

Yazı

ÜyelikSiz Chat Odaları

← yazdı25 Mart 2020
En iyi DSLR kamera seçenekleri

Yazı

En iyi DSLR kamera seçenekleri

← yazdı24 Mart 2020
Yukarı