Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Chat Sitelerinde Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Yazı

Chat Sitelerinde Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Chat siteleri, insanların rahat bir şekilde farklı kişilerle sohbet edebileceği ortamlardır. Bu sitelere olan talep sürekli artmakta ve söz konusu siteler de kendilerini geliştirmektedir. Böylece insanların beklentileri daha etkin bir şekilde karşılanmaktadır. Chat yapan insanların temel amacı da canlı olarak sohbet yapabilmektir.

Canlı Sohbet Seçenekleri

Canlı sohbet denildiği zaman insanların aklına farklı seçenekler gelmektedir. Bu ifade ile tam olarak anlatılmak istenen ne ise ona göre farklı seçeneklere yönelmek gerekecektir. Canlı ifadesi daha çok anlık olarak anlaşılmaktadır. Anlık sohbet ise neredeyse bütün chat ve sohbet siteleri tarafından sağlanmaktadır. Yapılan yazışmalar anlık olarak karşıdaki kişilere aktarılmakta ve cevaplar da bu şekilde iletilmektedir.

Canlı chat, ilk olarak insanların aklına yukarıdaki ifadeleri getirse de insanlar genellikle “canlı” ile “görüntülü” ifadesini kastetmektedir. Görüntülü sohbet için ise birçok chat sitesi bulunmakta ve insanlar bunlar üzerinden karşıdaki kişiler ile görüntülü olarak görüşebilir.

Chat denildiği zaman IRC sistemi direkt akla gelmektedir. Uzun yıllardır kullanılan bu sistemde, kişiler yazılı olarak birbiri ile iletişim kurabilmektedir. mIRC üzerinden giriş yapılan bu sistemde bulunan chat odaları sayesinde insanlar, kendi düşünce yapısındaki insanları çok daha rahat bir şekilde bulabilmektedir. Bütün bu avantajlara rağmen canlı yani görüntülü sohbet için bu sistemin uygun olmadığı bilinmektedir. Burada, kişilerin birbiriyle görüntülü olarak sohbet etmesi mümkün değildir.

Görüntülü sohbet yapmak isteyen kişiler için farklı chat siteleri vardır ve bunlar web tabanlıdır. Bu sitelerin teknik özellikleri sayesinde, çok rahat bir şekilde karşıdaki kişilerle anlık olarak görüntülü konuşmak mümkündür. Böylece insanlar, konuştukları kişilerin genel görünümü direkt görme fırsatı yakalamakta ve nispeten daha iyi tanıma imkanı yakalamaktadır.

Yukarıda canlı sohbet ile akla gelen seçenekler hakkında genel bilgiler yer almaktadır. İnsanların bu noktada, canlı ifadesi ile tam olarak neyi aradıklarını bilmesi ve chat sitesi arayışını da buna göre yapması gerekiyor. Böylece istedikleri özelliklere sahip olan siteleri çok daha hızlı bir şekilde bulmuş olacaklardır.

Devamını Oku
Bu Haberleride Beğenebilirsiniz
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Mobil Chat Siteleri

  ← yazdı

  Mobil chat siteleri chat odaları siteleri  Yapmanız gereken kayıt olmanız evet şimdi bize katıl bir kullanıcı adın...

 • mobil-turk-chat mobil-turk-chat

  Yazı

  Turk Chat DepartmanLari Hakkinda Bilgi

  ← yazdı

  Turk Chat Departman Gorevleri IRCd alaninda bulunan sunucumuzdaki gorev dagilimlari ve isleyisleri. www.Turksohbet.net , www.Chat.gen.tr Departman...

 • Yazı

  Turk Chat Dunyasi

  ← yazdı

  Chat Nedir? Nasil Kullanilir? Chat kelimesi bizim kullanimimiza gore sohbet anlamini tasimaktadir. Gelisen teknoloji caginda hic...

 • Yazı

  Turk Chat Ailesi Olmak

  ← yazdı

  Turk Chat Sohbet Odalari En Buyuk ZenginLik Birlik Olan Bir Ailedir ~ Toplumlar icinde en kucuk...

 • Yazı

  Chat Kelimesi Ve Uygulamasi

  ← yazdı

  Turk Chat IRC: Internet Relay Chat, kelimelerinin bas harflerinin kisa yazilisidir. 1988 yilinda, ‘Jarkko Oikarinen’ tarafindan...

Son Yazılar

Yazı

Mobil Chat Siteleri

← yazdı15 Haziran 2021
mobil-turk-chat

Yazı

Turk Chat DepartmanLari Hakkinda Bilgi

← yazdı8 Nisan 2021

Yazı

Turk Chat Dunyasi

← yazdı31 Mart 2021

Yazı

Turk Chat Ailesi Olmak

← yazdı16 Mart 2021

Yazı

Chat Kelimesi Ve Uygulamasi

← yazdı15 Mart 2021
Yukarı