Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Chat Sitelerinde Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Chat Sitelerinde Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Yazı

Chat Sitelerinde Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Chat siteleri, insanların rahat bir şekilde farklı kişilerle sohbet edebileceği ortamlardır. Bu sitelere olan talep sürekli artmakta ve söz konusu siteler de kendilerini geliştirmektedir. Böylece insanların beklentileri daha etkin bir şekilde karşılanmaktadır. Chat yapan insanların temel amacı da canlı olarak sohbet yapabilmektir.

Canlı Sohbet Seçenekleri

Canlı sohbet denildiği zaman insanların aklına farklı seçenekler gelmektedir. Bu ifade ile tam olarak anlatılmak istenen ne ise ona göre farklı seçeneklere yönelmek gerekecektir. Canlı ifadesi daha çok anlık olarak anlaşılmaktadır. Anlık sohbet ise neredeyse bütün chat ve sohbet siteleri tarafından sağlanmaktadır. Yapılan yazışmalar anlık olarak karşıdaki kişilere aktarılmakta ve cevaplar da bu şekilde iletilmektedir.

Canlı chat, ilk olarak insanların aklına yukarıdaki ifadeleri getirse de insanlar genellikle “canlı” ile “görüntülü” ifadesini kastetmektedir. Görüntülü sohbet için ise birçok chat sitesi bulunmakta ve insanlar bunlar üzerinden karşıdaki kişiler ile görüntülü olarak görüşebilir.

Chat denildiği zaman IRC sistemi direkt akla gelmektedir. Uzun yıllardır kullanılan bu sistemde, kişiler yazılı olarak birbiri ile iletişim kurabilmektedir. mIRC üzerinden giriş yapılan bu sistemde bulunan chat odaları sayesinde insanlar, kendi düşünce yapısındaki insanları çok daha rahat bir şekilde bulabilmektedir. Bütün bu avantajlara rağmen canlı yani görüntülü sohbet için bu sistemin uygun olmadığı bilinmektedir. Burada, kişilerin birbiriyle görüntülü olarak sohbet etmesi mümkün değildir.

Görüntülü sohbet yapmak isteyen kişiler için farklı chat siteleri vardır ve bunlar web tabanlıdır. Bu sitelerin teknik özellikleri sayesinde, çok rahat bir şekilde karşıdaki kişilerle anlık olarak görüntülü konuşmak mümkündür. Böylece insanlar, konuştukları kişilerin genel görünümü direkt görme fırsatı yakalamakta ve nispeten daha iyi tanıma imkanı yakalamaktadır.

Yukarıda canlı sohbet ile akla gelen seçenekler hakkında genel bilgiler yer almaktadır. İnsanların bu noktada, canlı ifadesi ile tam olarak neyi aradıklarını bilmesi ve chat sitesi arayışını da buna göre yapması gerekiyor. Böylece istedikleri özelliklere sahip olan siteleri çok daha hızlı bir şekilde bulmuş olacaklardır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı

  Yazı

  WhatsApp Sohbet Odaları

  ← yazdı

  WhatsApp Sohbet Odaları, Hayatımız da her şey planladığımız gibi gitmeyebilir. İnsan oğlu yeni nefes alabileceği sohbet ortamları aramaya geçebilir ve moral...

 • Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir! Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

  Yazı

  Instagram Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Instagram Sohbet Odaları, Güzel arkadaşlıklara adım atabilirsin ve de sağlam bir ilişki kurabilirsin. Bizim mekanımız da bir çok çiftimiz...

 • Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor

  Yazı

  mIRC Script Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Her yolun sonucu bir yere çıkıyor ve yeter ki Sohbet bağını koparmamalıdır. İki insanın sohbet ederken keyifli zaman...

 • Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı? Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı?

  Yazı

  Kelebek Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Hiç kuşkusuz ilerleyen teknoloji ile yeniliklere çığır açmaktayız. Sevgili kullanıcılarımız için online sohbet odaların da gönül...

 • Yazı

  TR Türkiye Sohbet Odaları

  ← yazdı

  Her insanın içinde sakladığı paylaşamadığı sorunlar,sıkıntılar veya da sevinçleri vardır. Dünya da ki tüm insanların düşüncelerini...

Son Yazılar

Web Sohbet Odalarının yerini Whatsapp aldı

Yazı

WhatsApp Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Instagram'da yeni tehlike: "Telif hakkı ihlali" mesajı ile hesaplarınız çalınabilir!

Yazı

Instagram Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Mirc yerini Mobil Sohbet uygulamalarına bırakıyor

Yazı

mIRC Script Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Sanal Aşk Diye Bir Şey Var Mı?

Yazı

Kelebek Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019

Yazı

TR Türkiye Sohbet Odaları

← yazdı11 Aralık 2019
Yukarı