Bizimle iletişime geç
Güncel Sohbet Bloğu

Güncel Sohbet Bloğu

Tanımadığın biriyle konuşmak

Yazılı ve Sesli-Görüntülü Sohbet Arasındaki Farklar

Yazı

Tanımadığın biriyle konuşmak

Tanımadığın biriyle konuşmak

Çevrim içi sohbet farklı. Online randevu da öyle. Hiç tanışmadığınız insanlarla sohbet başlatmanız istenecek. Kişinin hemen önünde durmamanız dan kaynaklanan bir çok avantaj olsa da, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Bardaki bir kıza yürümek biraz kabul gören geleneksel buluşmadan farklı olarak, çevrimiçi sohbetlerde bir sünme olarak algılamanız zor değildir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısın, çünkü kendini bir kez yarattığın zaman bir daha geri gelmeyecek. Orada bazı ifadeler ve konuşma açacakları çabada size yardım edeceğiz. Size sunmak istediğimiz şey bu. Aşağıda, çevrimiçi olarak sevdiğiniz biriyle rahat bir konuşma yaparken kullanmak isteyebileceğiniz en kapsamlı, müdahaleci olmayan ve ilgi çekici sohbet başlatıcılarından bazılarını bulacaksınız. Hemen devam edelim ve ne demek istediğimize hızlıca bir göz atalım.

“Kesinlikle benim işim değil ama sadece size merhaba demek için istekliyim”.
Bu cümle birkaç farklı sebepten dolayı uygundur. Yarasa hemen, kendini anında açıklıyorsun. Bir dayatma yapmak istemediğin temelleri atıyorsun ve kişiye bunun bir yolunu veriyorsun bu gerçeği kanıtlayan bir şey. Sizinle konuşmak istemiyorlarsa mecbur değiller. Mesajın arkasına bakıp sıfıra çok dikkat edebilirlerdi.

Ancak, aynı zamanda biraz kıvılcım yaratır. Neden selam vermeye heveslisin? Öteki taraftaki kişinin anlamaya çalıştığı şey budur ve bu yüzden cevap vermesi muhtemeldir.

“Muhtemelen beni tanımıyorsun ama sadece merhaba demek istedim”.
Bir kez daha, sürünmediğinizi belirterek buzu kırıyorsunuz. İnsana gerçekten ilgi duyuyorsunuz ve bu konu hakkında çok şey konuşuyor. Dahası, niyetlerinizin takip edilmemesini sağlayacak kadar olgun olursunuz kişinin sizi tanımadığını ama aynı zamanda en ufak odadan ayrılma şansı için ayrıldığınızı söylersiniz. Asla bilemezsin  belki o kişi de profiline bakıyordur.

“Meşgul gününüzü merhaba demek için rahatsız edebilir miyim?”
Bu aynı zamanda inanılmaz derecede kibar, sevimli ve inisiyatif. Doğru güvenlik açığına sahip bir miktar güvensizlik sergiliyorsunuz insanların daima normal bulduğu bir şey. Dahası, konuşmayı bu şekilde açtıktan sonra birisinin sizi bir sünnet olarak algılaması kesinlikle imkansızdır bu, üzerinde durmak isteyebileceğiniz bir şeydir.

Dahası, kişinin ne yaptığına saygı göstererek ve daha sonra cevap vermesi için kişinin gerçekten meşgul olabileceğinin farkındalığınızı sergiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi, çevrimiçi sohbet odaları veya arkadaşlık siteleri kullanırken sohbeti başlatmak için çok uygun yollar. Bunlar sizi bir dayatma olarak göstermez ve iyi ve dostça bir sohbete başlamak için net ve özlüdür. Dahası, kişinin dikkatini, şu ana kadar mükemmel şekilde cilalanacak olan arkadaş profiline yönlendirecekler. İstediğiniz bu profilinizin çalışmanın geri kalanını yapmasını sağlamak için o kişinin profilinizi kazmaya başlaması gerekir. Bunlar, daha önce hiç konuşmadığınız birisiyle sohbet başlatmak istediğinizde kullanabileceğiniz kullanışlı sorular.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazı

 • Yazı

  Düzce Sohbet Odaları

  ← yazdı

  düzce sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… düzce Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Osmaniye Sohbet Odaları

  ← yazdı

  osmaniye sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… osmaniye Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Kilis Sohbet Odaları

  ← yazdı

  kilis sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… kilis Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Karabük Sohbet Odaları

  ← yazdı

  karabük sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… karabük Sohbet odamızda sizleride...

 • Yazı

  Yalova Sohbet Odaları

  ← yazdı

  yalova sohbet Odaları içinde en nezih ve en güvenilir sunucumuz Sohbet adresidir… ığdırSohbet odamızda sizleride aramizda...

Son Yazılar

Yazı

Düzce Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Osmaniye Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Kilis Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Karabük Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019

Yazı

Yalova Sohbet Odaları

← yazdı26 Aralık 2019
Yukarı